Bella flyttar hemifrån




Stinelo bloggar:
Ibland blir det tokigt med djuren även när man tycker om dom- förra helgen fick Bella flytta till nytt hem eftersom hon och Filip inte tycks vilja bli vänner...
Men så mysigt hon fick det! Hon hade en Box som var ordnad för henne med Hö, halm och äppelbitar gömda hon verkade känna sig som hemma efter bara en liten stund! Letade runt och viftade på svansen! Tack Irene för att Bella fick flytta till er!!!=)
Jag hade sån tur att jag han åka ner en sväng till Gbg och se på EM-kuren också =) jätteroligt! Och dessutom hade vi tur med vädret ;)
Denna veckan hade jag och Therese tre fantastiskt mysiga veckoelever=) men Christofer hade ju intensiv 4 parallellt och eftersom vi också hade elever så var dom inte så många på intensiven, så jag hade tur och kunde vara med några eftermiddagslektioner med Gullan =)
Hoppas era sensommar veckor varit lika fina som vi har haft här på horse-vision =)
Kramar
Kommentera gärna:
Senaste inlägg
Senaste kommentarer
-
Annika Bäckström » WorkingEquitation och TVinspelning: ”Har hållit utkik efter Jonna o Sparven i Talang... har jag missat henne eller sä..”
-
Anneli » Talang, känsla, träning eller kanske allt ihop?: ”Vilken gåva och vilken glädje att få följa en naturbegåvning. :) ”
-
Gunnar Dahlgren » Talang, känsla, träning eller kanske allt ihop?: ”Vad roligt att läsa om Tildas utveckling. Jätteduktigt av henne The magic Word..”
-
Lou » Talang, känsla, träning eller kanske allt ihop?: ”Grattis Tilda! ”
-
Lou » Vinterpäls : ”Vad olika päls hästarna har - här hemma har den ena lång mjuk vinterpäls och den..”
Bloggarkiv
- ▼ 2018 (30)
- ► 2017 (178)
- ► 2016 (78)
-
►
2015 (130)
- ► December (8)
- ► November (13)
- ► October (11)
- ► September (14)
- ► August (21)
- ► July (1)
- ► June (5)
- ► May (8)
- ► April (9)
- ► March (17)
- ► February (11)
- ► January (12)
- ► 2014 (158)
Håll tummarna min Zorba besiktigas imorgon. Kommer v.41 Vi kommer efter nyår