Nu närmar sig julen med stormsteg.
(Rebecca bloggar)
Idag var första helgen på länge som hela familjen var samlad. Dagen fick så klart börja, efter en lång frukost, med uteritt tillsammans. Christofer satt på en yster Hermes, medan vi andra traskade fram på Bubblan, Sparv och Simba. Det låg ingen snö på marken. Men lite frostbitna löv och stilla vind, fick vi. Så det fanns inte mycket mer att önska. Ponnierna traskade nöjt fram i skogen.
Ikväll åker hela personalstyrkan på Julbord. Det är något som vi verkligen ser fram emot. Det är så sällan vi hinner sitta ned och umgås tillsammans hela gänget.
Hoppas att du också får en toppen fin helg och 2:a advent.
Kram kram!/ R
Kommentera gärna:
Senaste inlägg
Senaste kommentarer
-
Annika Bäckström » WorkingEquitation och TVinspelning: ”Har hållit utkik efter Jonna o Sparven i Talang... har jag missat henne eller sä..”
-
Anneli » Talang, känsla, träning eller kanske allt ihop?: ”Vilken gåva och vilken glädje att få följa en naturbegåvning. :) ”
-
Gunnar Dahlgren » Talang, känsla, träning eller kanske allt ihop?: ”Vad roligt att läsa om Tildas utveckling. Jätteduktigt av henne The magic Word..”
-
Lou » Talang, känsla, träning eller kanske allt ihop?: ”Grattis Tilda! ”
Bloggarkiv
- ► 2018 (32)
- ► 2017 (178)
- ► 2016 (78)
-
►
2015 (130)
- ► December (8)
- ► November (13)
- ► October (11)
- ► September (14)
- ► August (21)
- ► July (1)
- ► June (5)
- ► May (8)
- ► April (9)
- ► March (17)
- ► February (11)
- ► January (12)
- ► 2014 (158)