Här finner du alla datum bokade för kurser på andra orter och länder 2018

Datum Land Instruktör Arangör/kontaktuppgift
2018 Preliminära uppgifter, under uppdatering
13/1 Uppsala Therese
FD
Ann-Sofie Wahlström
annsofie@byggkoncept.se
3-4/2 Ungern Christofer AR Iztvan Göblyös
24-25/2 Finland ev Therese
FD
Lisa Ena
lisa.ena@multi.fi 
3-4/3 Åtvidaberg Therese
FD
Maria Beck Friis Tomée
maria@sodero.se 
10-11/3 Norge Therese FD Stine Larsen
17-18/2 Tyskland Christofer AR susanne-belz@web.de
10-11/3 Tyskland/ Ainring
Christofer AR
verena.harum@gmail.com
24/3 Västerås Therese
FD
Elin Hofvander
elinhofvander@hotmail.com
24-25/3 Holland Christofer AR
Rebecca
FD
Ylvie Fros
ylvie_fros@hotmail.com
28/3 Gesta Christofer
AR
Maria Norberg
maria.rollingranch@gmail.com
7-8/4 Sverige Christofer AR Katrin Wallberg
katrin.wallberg@ridkonst.nu
7/4 Uppsala Therese
FD
Ann-Sofie Wahlström annsofie@byggkoncept.se
11/4 Tvååker Christofer AR Ida Haväng
idahavang@outlook.com
 
14-15/4 Finland Therese
FD
Lisa Ena
21-22/4 Stockholm Christofer AR Anna-Clara
anna-clara@artofriding.se 
 
21-22/4 Sverige Therese FD Charlotte Herminge
herminge95@gmail.com
27/4 Töreboda Frida
FD
Camilla Ekvall
ekvallnaturligt@hotmail.co
28-29/4 Sverige Therese FD monikabivall@hotmail.se
30/4 Sverige Frida
FD
Rotbrunna Ryttarförening
5-6/5 Tyskland Christofer
AR
Corrina Reubold
mail@corinna-lixfeld.de 
5/5 Västerås Frida
FD
Elin Hofvander
elinhofvander@hotmail.com
12-13/5 Danmark Christofer AR
Rebecca
FD
Rebecca Plon
rebeccaplon@hotmail.com
13/5 Söderö Therese FD maria@sodero.se
19-20/5 Norrbotten Frida
FD
Helena Henriksson
helenahh1988@hotmail.se
19-20/5 Adelsö Therese
FD
Ulla Ekström von Essen
ullaeve0@gmail.com
23/5 Växjö Christofer AR Ulrika Berglund
ulrika72.berglund@gmail.com
 
27/5 Sverige Christofer AR Ulrika Berglund
 
30/5 Töllsjö Christofer AR irenewiman@hotmail.com
2-3/6 Tyskland Christofer AR Claudia Strauss
claudia-strauss@t-online.de 
2/6 Norge Therese FD emma.m.hallg@gmail.com
9-10/6 Sverige Rebecca
FD
Katrin Wallberg
katrin.wallberg@ridkonst.nu
 
12/6 Sverige Therese FD susanne@demone.se
15/6
Töreboda Frida FD Camilla Ekvall
ekvallnaturligt@hotmail.com
20/6 Sverige Christofer AR Louise Hove
lolo.hove@telia.com
7-8/7 Danmark Christofer AR Skoevly Ridcenter Monica

 
14-15/7 Rotbrunna Christofer
AR
Rebecca
FD
Katarina Eningsjö
katarina@rotbrunna.se
 
14-15/7 Finland Therese
FD
Lisa Ena
lisa.ena@multi.fi 
18/8 Västerås Therese
FD
Elin Hofvander
elinhofvander@hotmail.com
 
1-2/9 Norrbotten Frida
FD
Helena Henriksson
helenahh1988@hotmail.se
25-26/8 Norge Christofer AR
Rebecca FD
Stine Larsen
hestevisjon@hotmail.com
2/9 Sverige Christofer AR Emma Eskilsson
emma.ekhult@gmail.com
3-7/9 Västerås Rebecca
FD 2
Elin Hofvander
elinhofvander@hotmail.com
8/9 Norge Therese FD Emma Haug
emma.m.haug@gmail.com
9/9 Uppsala Therese FD
Ann-Sofie Wahlström annsofie@byggkoncept.se
15-16/9 Småland Therese
FD
Pernilla Salomonsson
rosapernilla@gmail.com 
15-16/9 Danmark Christofer AR Dorthe
thomasdorthe@email.dk 
23/9 Gesta Christofer AR Maria Norberg
maria.rollingranch@gmail.com
29-30/9 Tyskland Rebecca
FD
Nicolle
3/10 Norge Therese FD Stine Larsen
hestevisjon@icloud.com
6-7/10 Finland Christofer AR Kerstin Norrman
kerstin.norrman11@gmail.com
 
13-14/10 Sverige Therese FD Charlotte Herminge
herminge95@gmail.com
 
17/10 Töllsjö Christofer AR Irene Wiman
irenewiman@hotmail.com
20-21/10 Österrike/ Gratz Christofer AR Anna Eichinger
eichinger.anna@gmail.com
 
22-26/10 Finland Rebecca
TTR
Lisa Ena
lisa.ena@multi.fi 
27/10 Västerås Frida
FD
Elin Hofvander
elinhofvander@hotmail.com
 
3/11 Uppsala Therese FD
Ann-Sofie Wahlström annsofie@byggkoncept.se
17-18/11 Finland Therese FD Lisa Ena
lisa.ena@multi.fi 
19-18/11 Eskilstuna Christofer AR Maria Ullerud
maria.agronom@hotmail.com
23-25/11 Gotland Therese FD Anna Hörsne Malmborg
anna.horsne.malmborg@icloud.com
 
1-2/12 Tyskland Christofer AR Sabine Oettel
sabine.oettel@gmx.at